İçerikler

Vakıfbank Çiftçiye Hasat Ödemeli Destek Kredisi

Vakıfbank hasat ödemeli destek kredisi çiftçilerin en önemli gelirlerinin başında gelen hasat zamanı elde edeceği mahsulden elde edilecek gelirle kredi kullanmak önemli bir kolaylık oluşturmaktadır. Vakıfbank hasat ödemeli destek kredisi isminden de anlaşılacağı üzere vade tarihlerini çiftçilerin hasat dönemi olarak belirleyerek herhangi bir gelir elde edilemeyen ara dönemlerde çiftçilerden herhangi bir ödeme talep etmemektedir.

 

Vakıfbank Hasat Ödemeli Krediye Nasıl Başvurulur?

Tarım ve çiftçi bankası olarak anılmasa da bir devlet bankası olarak Vakıfbank da çiftçilerin yanında olmak için farklı amaç ve kapsamlarda çiftçiler için cazip geri ödeme imkanlarıyla kredi ürünleri sunmaktadır. Vakıfbank çiftçiler için hazırladığı kredilere ulaşmak ve başvurmak da çok meşakkatli değildir.

Çiftçiler tarafından hayvancılıktan, bitkisel üretime, işletme maliyetlerinden yeni ekipman alımına kadar birçok farklı konuda kredi ihtiyacı oluşabilir. Vakıfbank hasat ödemeli krediye nasıl başvurulur bilindiğinde kredi ihtiyacı doğduğunda bu yolu izleyebilirler.

Hasat ödemeli krediye başvurmak için Vakıfbank’ın diğer kredi ürünlerine başvurma şeklinden çok farklı olmayan süreçler takip edilir. Bir Vakıfbank şubesine gidilerek istenen kredi türü belirtilerek banka şubesindeki müşteri temsilcisinin yönlendirmeleri izlenerek gerekli şartların sağlanması durumunda istenecek birtakım belgelerin teslim edilmesi ile bu krediye başvuru tamamlanır.

Vakıfbank Hasat Ödemeli Kredi Türleri Nelerdir?

Bir ürün ekilip yetiştirilme süreçlerinden sonra hasat vakti geldiğinde çiftçiler için mahsulü toplayıp kazancı anlamanın vaktidir. Çiftçiler şehirde yaşayanlar gibi kullanılan kredilerin ay ay geri ödenmesinde her ay gelirleri olmadığı için ödeme alışkanlıklarına ters bir durum ortaya çıkar.

Vakıfbank hasat ödemeli destek kredisi ile bu konuyu analiz edip çözüme kavuşturmuşa benziyor. Bu kredi türü Vakıfbank’tan kredi kullanan çiftçilerin geri ödeme vadelerinin yılda bir defa olacak şekilde planlanması üzerine inşa edilmesiyle açıklanabilir. Hasat vakti ve ödeme zamanının aynı dönemde birleştirilmesiyle ürününü hasat edip mahsulünü satan çiftçinin borcunu alacağını hesaplama olanağı bulup kafa karışıklığı olmadan rahatça hesabını yapmasını sağlar.

Çiftçiler için sunulan Vakıfbank hasat ödemeli kredi türleri nelerdir ana başlıklarını maddeler halinde sıralayarak hangi konularda kullanılabilen krediler olduğunu bilmekte fayda olacağı kanaatindeyiz.

  • Vakıfbank hasat ödemeli kredilerden ilki bitkisel üretim yapan işletmeler için sunulan kredi hizmetidir.
  • Hasat ödemeli destek kredisi olarak bir diğer tür sür veya besi hayvancılığı işletmelerine sağlanan kredi,
  • Bir diğer hasat ödemeli kredi ise sera işletmelerinin ve çiftçilerinin kullanımına sunulan kredidir.
  • Hasatta elde edilecek gelirle taksiti ödenebilecek krediler traktör ve ekipmanlarının satın almalarında da kullanılabilmektedir.

Vakıfbank hasat ödemeli destek kredisine kimler başvurabilir sorusuna da kısa ve net şekilde bu kredi türünün çitçilere yani tarımsal üretim yapanlara özel bir kredi olduğu cevabını vermemiz gerekir. Çiftçinin yanında olup halinden anlamayı seçen Vakıfbank hasat ödemeli destek kredisi ile bu amacına gerçekten yakışan bir hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir