İçerikler

SIFIR ARAÇ KREDİLERİ VE BAŞVURU ŞARTLARI

Sıfır araç kredisi yüzde kaçını veriyor konusundan yola çıkarak yep yeni bir araba almak isteyen kişiler bu araç için kredi kullanmak istediklerinde bankaların bu taleplerini hangi oranda karşıladıklarını merak etmektedirler. Sıfır araç kredisi yüzde kaçını veriyor şeklindeki akıllarda oluşan yeni araba kredisinin oranı hakkında sizlere açıklayıcı ve değişen durumlardaki alternatif bilgiler vermeye çalışacağız.

Sıfır Araç Kredisi Nedir?

Yeni bir araba almak daha önce kimsenin direksiyonuna geçmediği, naylonları üzerinde bir koltuğa oturmanın tadına varmak isteyenlerin hayali olarak yer etmiştir. Sıfır araba almak isteyen eski arabasını satarak peşinat olarak sıfır araba alabileceği gibi hiç araba sahibi olmayan biri de bankaya sıfır araç kredisi nedir şeklinde bir taleple başvurabilir.

Otomobil bayilerinden alınacak sıfır araçlar için bankalar tarafından sunulan bir kredi ürün olan sıfır araç kredisi belli yüzdeler ile sıfır araç bedeline kredi ile finans sağlamaktadır. Sıfır araç alınmasının teşvik edilmesinin bir sebebi de eski arabaların sıfırı ile değiştirilmesi olduğu için genelde sıfır araç kredileri aracın tüm değerini değil yasada belirtilen orandaki kısmını verir.

Sıfır araç kredisi peşinat oranı ne kadar hakkında da ilgi sahibi olacağımız alt kısımda yer vereceğimiz başlıkta sıfır araç kredisinin aracın kasko değerinin ne kadarı oranında verileceğini de aktaracağız.

Sıfır Araç Kredisi Hangi Oranda Verilir?

Bankalar ev veya araba almak için sundukları kredi olanaklarında teminat olarak satın alınan ev ya da arabayı baz alacakları için aracın ve evin tamamına kredi vermezler. Sıfır araç kredisi yüzde kaçını veriyor derseniz eğer bu sorunun cevabı devlet tarafından belirlenen oranları işaret etmektedir.

Araba almak veya araba sahip olmanın ev almak kadar zaruri görülmemesi sebebiyle daha az vadelerde verilen sıfır araç kredileri alacağınız aracın belli bir oranında verilmektedir. Sıfır araç kredileri hangi oranda verilir sorusunun cevabı ise alacağınız sıfır otomobilin yüzde 30 oranındaki peşinat kısmının kalan oranı olan yüzde 70 oranı kadardır.

Hem bankanın aracı teminat olarak aldığında alacağı faizle birlikte araç değerinin krediyi karşılama oranını yakalanabilmesi hem de devletin insanları tamamı borç ile bir araba almaktan korumak istemesi sebebiyle sıfır araç kredileri bu yüzdeler ile kullandırılmaktadır.

Sebebi her ne olursa olsun bankanın karı da gözetilse, araç almak isteyen kişinin birikim yapması da teşvik edilse sıfır araç kredilerinin araç değerinin hepsini karşılamaması mantıklı olarak düşünüldüğünde faydalı bir uygulama ve kısıtlamadır.

Arabalar hele ki sıfır alınmış bir araç sadece kendi değeri ile değil düzenli olarak yapılması gereken bakımından vergi ve sigorta gibi kullanılmadığı halde ödenmesi gereken dolayı masraflı bir taşıttır.

İnsanlar kredi kullanım oranı kısıtlanınca özgürlük olarak rahatsız hissetseler dahi sıfır araç kredisi yüzde kaçını veriyor sorusunun cevabı yüzde 70 kredi oranı araba almayı kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir