İçerikler

Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartları hayatımızda oldukça büyük bir yere sahiptir. Kişisel anlamda tanımlanan limitler bazı durumlarda yetersiz kalabilir ve yeni limit ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartı limit arttırımı nasıl yapılır diye merak edenler için bu yazımızı kaleme alıyoruz. İşte tüm detayları ile limit arttırım önerileri;

Kredi kartı limit arttırımları her bankada farklı değerlendirme kriterlerine sahip olsa da temel düzeyde yükseltme metotları aynıdır. Bunlar Mobil Bankacılık üzerinden limit arttırımı, İnternet bankacılığı üzerinden limit arttırımı, Banka Şubeleri aracılığı ile limit arttırımı ve Telefon bankacılığı ile limit arttırımı şeklinde olabilir. Sizin tercihinize göre bu yöntemlerden birini tercih ederek limit arttırımı yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Kamu ya da özel bankaların tamamında Mobil uygulama sistemleri bulunmaktadır. Mobil uygulamalar üzerinde hesaplarınızı görebildiğiniz ve işlem yapabildiğiniz gibi kredi kartlarınızı da görür ve işlem yapabilirsiniz. Kredi kartlarınızın limit arttırımlarını da yine Mobil uygulamalar üzerinde yer alan Kartlarım ya da Kredi kartlarım sekmesi üzerinden yapabilirsiniz. Kredi kartı limit arttırımlarında Gelir bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir. Ayrıca açılan menüde adınıza tanımlı limit bilgilerini görebilir ve yükseltme işlemi yapabilirsiniz ya da kendi istediğiniz limiti Talep Edilen Limit kısmına girerek onay sürecine gönderebilirsiniz. Onaylanan limitinizi aynı kart ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden kullanabilirsiniz.

 

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı kullanımı her ne kadar yerini mobil bankacılığa bırakmış olsa da halen pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de Kredi Kartı Limit arttırım işlemidir. Kredi kartının limitinin yetersiz geldiği durumlarda internet bankacılığı üzerinden kolay bir şekilde limit arttırımı yapılabilmektedir. Kullanmış olduğunuz bankanın resmi web sitesine giriş yaparak burada bulunan İnternet bankacılığı oturumunuzu aktif hale getirme işlemi sonrası kredi kartlarım menüsünden talep ettiğiniz limiti onaya gönderebilirsiniz.

Banka Şubeleri Üzerinden Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Banka şubeleri dijital çağın etkisiyle cazibesini kaybetmiş olsa da tüm işlemleri yapabileceğiniz ve müşteri temsilcileri aracılığı ile ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir ortamdır. Banka şubelerinden kredi kartı limit yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Ancak banka şubelerinden yapacağınız işlemler esnasında şube yetkilisi sizden kimlik belgesi ibrazı ve gelir belgesi ibrazı isteyecektir. Şubeden işlem yapmadan önce bu belgeleri yanınıza almayı unutmamalısınız.

Telefon Bankacılığı Üzerinden Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Telefon bankacılığı; 7 Gün 24 saat hizmet veren banka şubeleri ile hemen hemen aynı işlemleri yapan ve canlı müşteri temsilcisi vasıtasıyla talepleriniz iletebileceğiniz bir bankacılık hizmetidir. Kullanmış olduğunuz bankaya ait iletişim merkezini arayarak operatör vasıtasıyla istediğiniz kart limitine anında ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir