İçerikler

Kamu Bankaları Yeni Promosyon Tutarları Açıklandı

Kamu Bankalarının Emekli Promosyon miktarlarında günceleme yapması beklenirken durum ile ilgili açıklama SGK(sosyal güvenlik kurumu)’dan geldi. SGK tarafından yapılan açıklama da Emekli Maaşı Promosyon Sözleşmelerinin Mart 2020 yılında yapıldığı ve bu sözleşmelerin 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile yenilenmesi gerektiği bildire SGK ayrıca emeklilere verilecek en düşük promosyon miktarlarını da açıklaı;

Kamu Bankaları Emekli Promosyonu Ne Kadar Verecek?

SGK tarafından yapılan açıklamada Emekli Maaşı alan vatandaşların alacağı en düşük promosyon miktarı belirtilirken bankaların bu tutar üzerinde rakamlar ödeyebileceği de gelen haberler arasında. Kamu bankaları tarafından henüz açıklama yapılmasa da mevcut durumda kamu bankalarından maaş alan emeklilerin 3500 TL kadar maaş alması durumunda 3000 TL, 3500 TL ile 7500 TL arasında maaş alan emeklilerin 3500 TL, 7500 TL ve 10.000 TL maaş alan emekli vatandaşların 4500 TL ve 10.000 TL maaş alan emeklilerin 5.000 TL Emekli Promosyonu alacağı kesinleşti.

En Yüksek Emekli Maaşı Promosyonu Ne Kadar?

Emeklilerin her ne kadar kamu bankalarını tercih ediyor olsa da günümüzde gelişen ekonomik sıkıntılar çerçevesinde özel bankaların verdiği promosyonlarda merak edilir hale geldi. Birçok banka emekli maaşı promosyon yarışı içerisinde.Tabi merak edilen bankalarda ön plana çıkmakta. Akbank Emekli Maaşı promosyon tutarını 7500 TL seviyesinde tutarken, Teb Bankası Emekli Maaşı Promosyon tutarını 8.000 TL seviyesine taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir