İçerikler

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

İş Bankası internet bankacılığı, Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan İş Bankasının müşterilerine sunduğu bir hizmettir. İş Bankası internet bankacılığının özellikleri; 7/24 işlem yapılabilmesi, ödemelerin takip edilebilmesi, kazanç getirebilecek oranlarda işlemlerin anında yapılabilmesi ve istenen her yerden kolay bir şekilde işlem yapılabilmesi avantajlarıyla müşterilerine dijital dünyanın tüm rahatlığını güvenli bir şekilde sunmasıdır. Ayrıca İş Bankası internet bankacılığında müşteri kendi temasını sanki bir sosyal medya hesabı gibi değiştirebilme şansına sahiptir. Ayrıca İş Bankası internet bankacılığında müşteri, yakınlarının fotoğraflarını yükleyip, telefondaki hızlı arama özelliği gibi yakınlarına yaptığı transfer işlemlerinde kolaylıklar sağlar. Ek olarak, bildirim alanı bölümü sayesinde müşteri, hesabıyla ilgili tüm akışı ve gelişmeleri rahat bir şekilde takip imkanına da sahiptir. Son olarak, İş Bankası internet bankacılığı dahilinde bulunan Borsa İşlem Platformu ile de canlı olarak borsayı takip edebilmektedir. Tabi tüm bunları dünya standartlarında bir güvenlik ağı içerisinde yapabilmesi de ayrı bir önemli durumdur.

 

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Dijital dünya insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. Ancak dijital dünyaya hakim olabilmek özellikle de yaşı büyükler için bir sorunda olmaktadır. İş Bankasında, bu durum çok kolay, anlaşılır ve rahat kullanılır bir sistemle müşterilerin hizmetine sunulmuştur. İş Bankası internet bankacılığı girişi, şifre alması ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu aşamada İş Bankasında internet bankacılığına giriş nasıl yapılır? ve İş Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? soruları merak edilmektedir. Öncelikle İş Bankası internet bankacılığı kullanmak için bireysel veya kurumsal olarak bankanın kullanıcısı olmak gerekir. Doğal olarak bu da kişi ya da firmanın bankada hesap ya da hesaplarının olması anlamına gelir. İş Bankası kurumsal web sitesi üzerinden “Başvur” butonuna basıp şifre kısmına tıklamakla işe başlanır. Açılan yeni sayfada müşteri tipini seçip, müşteri, TC kimlik veya sistemde kayıtlı cep telefonu numarası yazılarak işleme devam edilir. Altta çıkan doğrulama kodu yazılır ve yan taraftaki 6 rakamlı seri numarası girilir. Üçüncü aşamada ise cep telefonuna gelen mobil onay kodu ilgili alana girilir ve son adıma geçilir. Son adım da ise, kart numarası, güvenlik kodu, son kullanım tarihi ve kart şifresi gibi bilgiler girilir ve temel işlemler biter. Yeni müşteri şifresini ise alttaki bölüme iki kez yazarak şifre yenileme aşamasına geçilir. Bu işlemlerin tamamı için sanal klavye kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Şifre kısmı da bitince devam diyerek İş Bankası internet bankacılığı için tüm giriş işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

İşbank İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

 

İş Bankası internet bankacılığı kullanırken şifre yenileme ya da hatalı şifre girişi, şifre unutma gibi durumlar için İş bankası internet bankacılığı şifre yenileme işlemi nasıl yapılır sorusu da kullanıcılar tarafından merak edilen konulardır. Yeni şifre alma işlemi için alternatif yollar, telefon bankacılığı ile 0850 724 0 724 numaralı telefonla görüşerek, ATM üzerinden yeni şifre bölümünden veya web sitesi üzerinden anında şifre bölümünde işlem yapmaktır. Web sitesi üzerinden yapılıyorsa; öncelikle müşteri tipi, bilgileri ve mobil onay kodu şifresi ve kart bilgilerinin girilmesi gerekir. Son olarak yeni şifre kullanıcı tarafından belirlenir ve İş Bankası internet bankacılığı için ana sayfadan giriş yapılıp işlemlere başlanabilir. Türkiye İş Bankası tüm bu hizmetlerinde İş Bankasının dünya standartlarında oluşturduğu güvenlik sistemi ile de kullanıcılarına güvenli bir hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir