İçerikler
Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?
Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?
Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir? Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir? Sorularının yanıtını sizlere vermek için hazırladığımız bu yazımızda, hangi bankaların tercih edilmesi gerektiği ve ne kadar bir kredi kullanımı yapılabileceğini de anlatacağız….

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Çekilir?

Ev hanımlarının nakit ihtiyaçlarını karşılamaları amacı ile bazı bankalarda düzenlenen kampanyalar mevcuttur. Ancak temel ilke sadece ev hanımı olmak değildir.  Düzenli bir gelir arayan bankalar, gelir bulunmaması durumunda teminat isteyebilmektedir. Bu teminat ise banka mevduatı, altın ya da taşınmaz varlık olabilir. Ev hanımı kredisi çekmek için özel bankaları tercih etmek daha kolaylık sağlayacaktır. Herhangi bir ssk kaydı olmayan ve düzenli gelire sahip olmayan kişilerin mobil bankacılık sistemlerini kullanarak başvurmasında fayda var hali hazırda müşteri yarışında olan bankalar belli miktarlarda hazır kredi limiti tanımlayabilmektedir. Akbank, Denizbank, Yapıkredi ve Fibabank bu alanda daha ılımlı davranmaktadır. Kredi konusunda bu bankaları tercih edebilirsiniz. Başvuru sonucunda ret gelmesi durumunda banka şubelerine teminat ya da kefil sunarak da başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi başvurusunun küçük miktarlarda onaylanması olumlu bir sonuçtur. Bu kredinin vadesini kısa tutarak hızlıca ödeme yapmak finansal puanınızı olumlu yönde etkiler ve borç bitimine müteakiben daha fazla limitle kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Çıkmasının Kesin Yolları Nelerdir?

Ev hanımı kredisinin başvuru şartları normal kredi şartnamesi ile aynıdır. Düzenli bir gelir, SSK kaydı veya vergi levhası gibi belgeler istenebilmektedir. Ancak bunların hiçbirinin bulunmaması durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanması sizleri korkutmasın… Yapılacak birkaç adım ile kolayca kredi kullanabilir ya da kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Bankalar her ne kadar sorunsuz müşteri arayışında olsa da daha önce kredili ürün kullanmayan müşterileri de ret edebilmektedir. Bunun sebebi ise sizi hiçbir bankanın puanlamamış olmasından kaynaklanmaktadır. Oluşturulmayan Findeks puanı 0 olarak algılanır ve kara listede bulunan müşteriden pekte bir farkı yoktur. Öncelikle bir Findeks puanı oluşturmak gerekmektedir. Bunun için öncelikle bir kredili ürün sahibi olmalısınız. Küçük limitlerle açılmış bir kredi kartı ya da alışveriş kredisi kullanarak bu gerçekleştirilebilir. Bu tür ürünlerinde olumsuz sonuçlanması durumunda sizlere Teminatlı kredi kartı Başvurusu yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

İpotekli Kredi Kullanımı da ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Ev, Arsa veya taşıt ipoteklerinde yüksek limitli kredi kullanımı yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir