İçerikler

Enpara Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?

Enpara Hesabı Nasıl Açılır? Enpara Avantajları Nelerdir? sorularına cevap aradığınızı biliyoruz. Dijital bankacılık sektörüne yıllar önce yeni bir boyut getiren Enpara bir QNB Finansbank iştirakıdır. İnternet ve Mobil bankacılık üzerinden hizmet veren dijital banka, kolay kullanım ve masrafsız bankacılığı benimsemiş, bankacılık adına yapılabilen tüm işlemleri de müşterilerine sunmaktadır.

Enpara; “Masrafsız Bankacılık” sloganı ile çıktığı yolda hiçbir bankacılık işleminde komisyon almayacağını sözleşme kapsamında taahhüt etmiştir. Bu nedenle ülkemiz genelinde en çok tercih edilen dijital bankacılık sistemi olmuştur.

ENPARA HESABI NASIL AÇILIR?

Enpara hesabı nasıl açılır merak edenler için, en para bir mevduat bankacılığı statüsündedir. Hesap açılışı esnasında adınıza bir adet vadesiz mevduat hesabı açılır ve bağlı bulunduğu Encard tarafınıza teslim edilir. Aynı zamanda Enpara Kredi kartı başvurusunda da bulunabilir, onaylanması durumunda tarafınıza yine kurye aracılığı teslim etmektedir. Enpara hesabına başvurmak için iki seçenek bulunmaktadır;

İnternet Bankacılığı üzerinden Enpara Başvurusu

Enpara hesabınızı açmak için öncelikle internet üzerinden Enpara’nın resmi web sitesi olan enpara.com adresine girmeniz gerekmektedir. Burada yer alan bilgiler doğrultusunda “Enparalı Ol” sekmesine tıklayarak gerekli bilgileri doldurmanız, müsait olmanız durumunda görüntülü görüşme ile başvuruyu tamamlamanız gerekmektedir. Görüntülü görüşme yapmak istemiyorsanız Enpara başvurusunu tamamlayarak adresinize Enpara yetkilisinin ziyaret etmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede en para hesabınızı aktif ederek Encard’ınızı teslim alabilirsiniz.

Mobil Uygulama üzerinden Enpara Başvurusu

Enpara kullanıcılarına sade ve kolay kullanımı hedefleyen bir mobil uygulama sunmaktadır. Google play ve Apple store marketleri üzerinden Enpara uygulamasını indirmeniz başvuru adımında ilk önceliğiniz olacaktır. İndirilen uygulama üzerinde yer alan “Enparalı Ol” sekmesi sayesinde hızlı ve kolay başvuru yapabilirsiniz. Kartınız ve sözleşmeniz için banka şubesine gitmenize gerek kalmadan, adresinize gelecek sözleşmeyi imzalayabilir, kimlik teyidi ile kartınızı teslim alabilirsiniz.

ENPARA AVANTAJLARI NELERDİR?

Enpara kullanıcıları diğer banka müşterilerine nazaran pek çok avantajı vardır. Enpara’lı bir kullanıcı Fatura Ödemelerine, Havale/EFT ve FAST işlemlerine, Kredi Kartı Aidat ücretlerine, kredi dosya masraflarına ve ATM işlemlerine para ödemez ve hiçbir zamanda ödemeyecektir.

QNB Finansbank alt yapısını kullanan Enpara, nitekim şube ihtiyacı hissettirmese de tüm işlemlerde QNB Finansbank şube ve ATM’lerini kullanmaktadır. Kredi Faiz oranlarını ve Kredili Mevduat hesabı faiz oranlarını diğer bankalara nazaran uygun tutan dijital banka, kredi kartlarında da ücretsiz taksit seçenekleri sunmaktadır.

Enpara ile kredi kartınız da masrafsız! Kredi kartı aidatı olmayan ve ücretsiz taksit seçenekleri sunan banka müşterilerine özel limitler tanımlamakta, belirli periyodlarla limit güncellemesi gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda uygulama üzerinden Ekpara (KMH) başvurusu yapabilir ve tanımlanan limitinizi nakit ve taksitli kullanabilirsiniz.

Enpara sadece vadesiz mevduat hesabı değil aynı zamanda dijital vadeli mevduat hesabı avantajı da sunmaya başladı, hesaplarınıza ek olarak Dolar ve Euro gibi ek hesaplar açabilir, altın birikimlerinizi de yine Enpara mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir