İçerikler

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank internet bankacılığı hizmetinde fark yaratan bankalardan biri olarak bankacılık dijital dünyasında yerini almıştır. Akbank, şubelere gitmeye gerek kalmadan, müşterilerine oturdukları yerden, rahat bir şekilde bankacılık işlemlerini hem de 7/24 gerçekleştirebilme imkanı sağlamaktadır. Akbank internet bankacılığı kullanan kişilere ekstra avantajları da olan bir kurum olarak dikkat çekmektedir. Akbank internet bankacılığının avantajları; kazanç getirebilecek döviz kurları ve mevduat oranlarından kullanıcıların anında ve her zaman her saatte yararlanmasını sağlar. Tatil ile ilgili farklı yerlerdeki birçok kampanyadan müşterilerinin faydasına imkanlar sunar ve son olarak farklı markalarla çözüm ortaklarına girerek müşterilerine özel indirimli hizmetler verir.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

 

Akbank internet bankacılığı hizmetini başlatma işlemi oldukça kolaydır. İşlemi yapacak kişinin elinde belli bilgilerin olması yeterlidir. Giriş yapabilmek için müşteri numarası, TC kimlik numarası ya da Akbank kredi kartı bilgilerinden biri yeterli olabilmektedir. Peki Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? Bu üç yöntemin detayları şu şekildedir;

 

Müşteri Numarası ile Giriş; Akbank kurumsal web sitesi ana sayfasından bireysel ya da kurumsalı seçip tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak yeni sayfada, müşteri numarası, güvenlik için verilen kod, kullanıcı adı ve akbank şifresi bölümleri görülür. İlk kez giriş yapılıyor ise kullanıcı adı bölümüne soyadı yazılması ve akbank şifresi olarak cep telefonuna gelen ilk giriş şifresinin girilmesi gerekir. Tamam bölümüne tıkladıktan sonra da ekranın alt bölümünde çıkan alana telefona gelen Cep şifre girilir ve onay verilir. Artık giriş tamamlanmış olacaktır. İlk girişte ise kullanıcı adı ve akbank şifresi değiştirilmelidir. Değişiklik tamamlandıktan sonra artık tüm işlemleri Akbank internet bankacılığı ile yapabilmek mümkündür. Süreçte hatalı bir giriş olmadığı müddetçe kullanıcı kodu istenmeyecektir. Hatalı bir giriş olursa da ek güvenlik kodu sorgulaması yapılacaktır.

 

TC Kimlik Numarası ile Giriş; Müşteri numarası ile girişte bahsedilen tüm işlemler aynı şekilde yapılmalıdır. Tek fark ne ile giriş yapılacağı bölümünden TC kimlik numarasını seçmek ve devamındaki süreçleri yukarıdaki gibi gerçekleştirmek gerekmektedir.

 

Kredi Kartı İle Giriş; Eğer istenirse Akbank kredi kartı bilgilerini kullanarak ta Akbank internet bankacılığına giriş yapılabilmektedir. Kredi kartı numarası ve Akbank şifresi girilip onaya basılması yeterlidir. Ekrana yeni bir sayfa açılır ve telefona gelen cep şifre bilgisi bu sayfadaki ilgili yere girilir. Devam butonuna basılır ve bu şekilde internet bankacılığına girişiniz tamamlanmış olur.

 

Akbank Cep Şifre Nedir?

Akbank internet bankacılığı için güvenlik, cep şifre sistemi ile çok daha sağlıklı olmaktadır. Cep şifre nedir sorusunun cevabı; Akbank internet bankacılığında gerçekleştirilen direkt işlemlerde kullanıcıdan SMS ile onay istenir. Bu işleme cep şifre adı verilir. Akbank internet bankacılığı işlemlerinde yapılan havale, EFT gibi tüm para transferleri, bağışlar ve kredi kartı işlemleri cep şifre ile olabilmektedir. Cep şifre ile ilgili tüm konularda sorular olduğunda Akbank 444 25 25 numarası kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Cep şifre kullanırken nelere dikkat edilmelidir sorusu da merak edilen konulardandır. Cep şifre bilgisi 3 dakika dahilinde gelmezse önce telefonunun hafıza durumuna sonra da kapsama alanı durumuna bakmak gerekir. Ardından yeni bir cep şifre talebi gönderilebilir. Bir diğer konuda hatalı giriştir. 3 kez gelen şifre hatalı girilirse cep şifre sistemi kitlenir. Tekrardan açtırabilmek için 444 25 25 nolu numarayı aramak ya da en yakın şubeye gitmek gerekir. Kurumsallarda ise direkt şubeye gitmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir