İçerikler

Akbank Borç Transferi Kredisi Başvuruları ve Faiz Oranları

Ekonomik gelişmelerin ve enflasyon sorunları ile gündemin meşgul olduğu bu günlerde vatandaşlar tarafından da yeni kredi arayışlarının arttığı ve mevcut kredili ürünlerde gecikmelerin yaşandığı da bankalar tarafından gelen haberler arasında. Bu durumda olan kredi ve kredi kartı sahipleri için Akbank, tüm borçlarını tek bir bankada toparlamak ve düzenli bir ödeme planına kavuşmak için duyurduğu transfer kampanyaları ile gündeme geldi…

Akbank Borç Transfer Kredisi vereceğini açıklamasıyla birlikte yoğun ilgi gören Akbank, tüm bankalarda ki mevcut borçların transferi için mobil uygulama, internet bankacılığı ve şubeler üzerinden başvuruları alacağını duyurdu.

 

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Akbank Borç transferleri mevcut ihtiyaç kredilerinin ve kredi kartı borçlarının taşınması anlamına gelmekte olup müşterilerin bizzat başvuralı gerekmektedir. Başvuruları Mobil bankacılık, internet bankacılığı ve Akbank Şubelerinden alacağını duyuran banka, başvuru aşamasında bazı şartlar aramaktadır. Akbank, banka politikaları gereği gelir belgesi ve kredi geçmişi ile mevcut borçlanma limitlerinin yeterli seviyede olmasını talep etmektedir. Mevcut Akbank müşterilerinin Mobil bankacılık üzerinden kolayca başvuru yapmasına imkân sağlayan banka, Akbank müşterisi olmayıp tüm borçlarını Akbank bünyesine taşımak isteyen kullanıcılarına da Mobil üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşme yapma fırsatı sunmaktadır. Müşteri kaydı tamamlanmasına müteakiben mobil bankacılık üzerinden başvurular gerçekleşmektedir. Akbank uyguladığı yeni sistem sayesinde tüm bankalara olan borcunuzu anında hesaplayarak karşınıza çıkarmakta ve kapatmak istediğiniz kredileri seçmenize yardımcı olmaktadır. Banka politikaları gereği bu kredilerin kapanma işlemine yine banka sizin adınıza yapmaktadır.  Kredi kartı borcu transferinde ise banka tarafından kredi kartını kapatma yönünde bir sözleşme sunulmaktadır.

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MOBİL BANKACILIK BAŞVURUSU

Akbank Müşterisi olan kullanıcılar Mobil Bankacılık üzerinden Oturum açarak Kredi ve Nakit İhtiyaçlarım sekmesine tıklamaları ardından açılan pencereden Kredi Borç Transferi işlemine geçerek diğer bankalara olan borçlarını seçmeleri gerekmektedir. Tüm borçlarınızı seçerek borç transferinde elde edilecek limitleri görebilir, yeni kredi miktarını arttırarak hesabınızda kalacak nakit miktarı da öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru esnasında sizlere Kredi faiz oranları ve ödeme sözleşmesi de sunulmaktadır. Bunları da onaylamanız gerekmektedir. Başvuru süreci dakikalar içerisinde tamamlanabilmekte ancak banka sizden ek belgeler de talep edebilmektedir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda banka sizlerden varsa mevcut gecikmelerinizi gidermenizi ve ek gelir beyanında bulunmanızı isteyecektir. Gecikmeleri gidererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ İNTERNET BANKACILI BAŞVURUSU

Akbank’ın resmî web sitesi olan Akbank.com üzerinde yer alan “Bireysel Giriş” sekmesi üzerinden Akbank kullanıcı bilgilerinizi girerek açacağınız oturum sonrasında Kredi işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Akbank İnternet Bankacılığı üzerinde yer alan Kredi ve Nakit İhtiyaçlarım sekmesi altında yer alan Borç Transfer kredisi, sizlere kolaylıkla kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlamaktadır. Kapatmak istediğiniz kredi ve kredi kartı borçlarınızı bu sekmeden seçerek işlemlerinize devam edebilir, anında kredinizi kullanarak tüm borçlarınızı tek bir yerde toplama fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

AKBANK ŞUBELERİNDEN BORÇ TRANSFERİ KREDİ BAŞVURUSU

Akbank yaygın şube ağı ile ülkemizde 81 ile ve ilçelerine faaliyet gösteren ender özel bankalar arasındadır. İşlemlerini şube personeli üzerinden yapmak isteyen kullanıcılarına sıra beklemeden hızlı hizmet veren banka Borç Transferi Kredisinde de şubeler aracılığı ile başvuru almaktadır. Eski ya da yeni müşteri fark etmeksizin başvuru aşamasında banka yetkilerine kimlik belgesi ve gelir belgesi beyan edilmesi gerekmektedir. Banka yetkileri başvuru sahibinden mevcut borçlarına ait ödeme tablosu ve kalan borç miktarlarını da talep edebilmektedir. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı haricinde şubeden yapılan ve onaylanan Borç Transferi kredilerinde banka sizin adınıza para transferi yaparak ilgili bankaya kapatma miktarını göndermekte ve sizden borcun kapatıldığına dair makbuz isteyebilmektedir. Tüm detaylı başvuru bilgilerine ilgili banka müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonucunda ulaşabilirsiniz.

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ LİMİTLERİ NE KADAR?

Akbank Borç Transferi limitleri genellikle müşterilerin kredibilite raporlarına göre belirlenmektedir. Ancak üst limit olarak banka 200.000 TL üzerinden başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Başvurularda taksit seçenekleri BDDK tarafından belirlenen 0-50.000 TL için 36 Ay- 50.000-100.000 TL için 24 Ay- 100.000 TL ve üzeri borçlanma için 12 ay vade uygulanmaktadır.

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Akbank Borç Transferi Kredilerinde Faiz oranları müşterilerin Findeks puanlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak belirlenen faiz oranı Aylık % 2.72 Yıllık ise %52.09 oranına uygulanmaktadır. Tüm bu faiz oranlarının yanında 1.100 TL kredi tahsis ücreti ve %10 BSMV, %15 KKDF vergisi uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak 100.000 TL borç transferi kredisi kullanacak bir kişi 24 ay vadede aylık 6.284 TL taksit ödeyecek ve toplamda 150.831 TL geri ödeme tutarına sahip olacaktır. Borç Transferine dair hesaplama ve diğer bilgilere sizde başvuru yapmadan önce Akbank.Com adresinden ulaşabilir kendi bütçenize uygun vade seçenekleri ile hesaplama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir