İçerikler

AKBANK ARTI PARA VE KREDİLİ MEVDUAT HESABI

Akbank; ülkemizde özel bankacılık sektöründe faaliyet gösteren en önemli bankalar arasındadır. Yıllardır ülkemiz içerisinde vermiş olduğu faaliyetler ile birçok alanda müşteri memnuniyeti kazanan banka, Kredi ve kredi kartı alanında da yeni kampanyalar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bankanın son dönemlerde duyurduğu “Artı Para” isimli kampanya ile kullanıcılarına yeni bir kredili ürün sunmaktadır. Birçok kullanıcı tarafından Eksi para olarak da bilinen Akbank Artı Para, Kredili Mevduat hesabı faiz oranlarına sahip olup günlük olarak faizlendirilmektedir.

 

 

AKBANK ARTI PARA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank Artı Para, Müşteri bazlı tanımlanan bir limittir. Vadesiz Mevduat hesabınıza tanımlanır ve istenildiğinde nakit çekimi ve alışverişte kullanılabilmektedir. Artı para başvuruları için Akbank, düzenli bir gelir ve iyi bir kredi geçmişine sahip olmanızı istemektedir. Artı para başvurularınızı ilk etapta Akbank Mobil Uygulaması üzerinden yapabilir, İnternet bankacılığı aracılığı ile de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak banka politikaları gereği başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda gelir belgeniz ile birlikte banka şubelerinden de başvuru yapmanız mümkündür. Akbank gelişen çağa ayak uydurmayı başarmış ve mobil bankacılık üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanızı mümkün kılmaktadır. Hiç Akbank Müşterisi olmayan kullanıcılar için de mobil bankacılık üzerinden yüz yüze görüşme sağlayarak Akbank’lı olabilir ve Artı Para başvurusunda bulunulabilmektedir.

Akbank üzerinden maaş alan kullanıcılar için Akbank otomatik olarak artı para tanımlaması yapmaktadır. İlk yıl için 1 maaş tutarında açılan artı para hesabı devam eden yıllarda 4 maaş tutarında limitlendirilerek kullanıma sunulmaktadır.

AKBANK ARTI PARA KULLANIMI

Akbank müşterisi olarak Artı Para başvurusunda bulunan kullanıcılar, kısa süre içerisinde onaylanan limitlerini 7 gün 24 saat kullanabilmektedir. Limitleri dahilinde alışveriş ve nakit çekimi yapılabilen mevduat aynı zamanda taksitli nakit çekimine de açıktır. Mevcut limitin %80’i oranında Taksitli Nakit Çekimi yapılabilen mevduat hesaplarının faizleri de aylık olarak hesaplanmakta ve her ay düzenli olarak hesabınıza yansımaktadır.

AKBANK ARTI PARA FAİZ ORANLARI

Akbank Artı Para bir kredili mevduat ürünüdür. Her bankada olduğu gibi Akbank bu ürün için günlük faiz işletmektedir. Kullanılan gün kadar faiz oranı yansıtılır ve aylık olarak ekstre kesilmektedir. Artı Para hesabınızın aylık faiz oranı %1,63 olarak uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak 2000 TL Artı Para başvurusu yapan bir kullanıcı 30 gün sonunda ödeyeceği miktar 2043,46 TL olarak hesaplanmaktadır. Ay sonunda belirlenen tutarı hesabınıza yatırmanız halinde otomatik olarak faiz tahakkuku gerçekleşecek ve kullanılabilir limitiniz yenilenecektir. Erken ödeme durumda ise faiz indiriminden faydalanabileceksiniz. Akbank resmî web sitesi üzerinden sizde hesaplama yaparak kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Artı para limitinizi taksitli kullanmanız halinde ise Aylık faiz + KKDF ve BSMV uygulanmaktadır. Aylık faiz oranı %1.63 uygulanılacak olup taksitli çekimlerinizi 11 Ay üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Akbank post makineleri üzerinden de Artı para kullanımı gerçekleştirmenize imkan tanımakta ve 9 ay vade seçeneği uygulamaktadır.

AKBANK ARTI PARA LİMİT ARTTIRIMI

Akbank Artı Para limitleri müşteri özelinde tanımlanmakta olup, düzenli kullanım ve düzenli ödemeler sonrasında arttırılmaktadır. Artı para limitinizi arttırmak için Akbank kullanıcılarına Mobil bankacılık, İnternet bankacılığı ve şubelerden hizmet vermektedir. Artı para başvurularının olumlu sonuçlanması amacı ile yapılması gereken en önemli etken gelir durumunuzun arttığını ispatlayan gelir belgenizi şubelere teslim ederek başvuruyu gerçekleştirmektir. Eğer Kredi kayıt bürosu tarafından sunulan raporlarda olumsuz bir etken olmaması durumunda Artı Para limitinizin banka tarafından güncellenerek kullanımınıza sunulacaktır. Artı para limitiniz için otomatik artırım talimatı oluşturarak banka tarafından belirli aralıklarla güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir